Služby

rehabilitačné pomôcky na sedenie

  • pieskovanie tepovanie
  • pieskovanie tepovanie
  • pieskovanie tepovanie
  • pieskovanie tepovanie

Pri pieskovaní záleží predovšetkým na rýchlosti, ktorou sú častice abrazíva hodené voči otryskávanému predmetu. Tvrdšie drevo vyčistí len jemnejšie, zatiaľ čo mäkké časti intenzívnejšie obrúsi.

pieskovanie sódouVýhoda pieskovania za pomocou pieskovačky oproti akýmkoľvek iným postupom (či mechanickým alebo chemickým) tkvie predovšetkým vo vyššej rýchlosti a účinnosti. Dýza vďaka svojmu záberu umožňuje dostatočne efektívne opieskovanie aj rozsiahlejšej plochy. Zároveň je výsledný efekt kvalitný, pretože tryskanie je rovnomerné. A to aj v ťažko prístupných miestach, ako sú škáry či priehlbiny.

Šetrnosť

Šetrnosť - zachovanie pôvodného vykreslenie dreva bez zničeniu

Renovácia dreveného nábytku Zkúste si obrúsiť starú stoličku uhlovou brúskou alebo vŕtačkou so špeciálnym kefou, či brúsnou rašpľou. Ťažko odhadnete silu a aj pri všetkej šikovnosti a trpezlivosti sa vám ľahko stane, že zájde do "mäsa". Poškodenie už nijako nevrátite.

Na drevo sa pri pieskovaní mobilnej pieskovačky "strieka" pištoľou s tryskou abrazivo pod vysokým tlakom. Rýchlosť častíc pritom robí požadovanú prácu - pracuje výberovo, pretože pieskuje (brúsi, čistí, zjednocuje) len mäkké časti dreva, kdežto tvrdé necháva byť a len ich jemne vyčistí.

Tým pádom nedochádza k trvalému a nenávratnému poškodeniu dreva.

Rýchlosť

tryskanie drevaVráťme sa ešte raz k brúseniu dreva brúskou či vŕtačkou. Nech sa budete snažiť byť rýchli akokoľvek, musíte si dávať pozor, aby ste drevo nepoškodili. Tým pádom sa celý proces veľmi spomaľuje.

Pieskovanie starého dreva je pri čistení a renovácii oveľa jednoduchšie a rýchlejšie: Mobilné pieskovačky naplníte abrazívnym materiálom (objem podľa typu, od 9 až po 60 litrov), vezmete pištoľ s tryskou do ruky a "idete". Záber trysky je pri pieskovanie dreva široký, a preto ste schopní rýchlo zvládnuť aj rozsiahlejšie plochy. A to zároveň aj rovnomerne a efektívne.

V prípade, že máte parkety alebo iný druh drevené podlahy, môžete využiť pieskovanie, čo je jeden z najrýchlejších spôsobov renovácie podlahy, avšak nič sa nevyrovná nové podlahe od naozajstných profesionálov z odboru, musíte však počítať, že to nebude raz-dva.

Účinnosť

Skúšali ste renovovať starú drevenú podlahu teplovzdušnou pištoľou? Aj to je možnosť. Lenže napríklad pri odstraňovaní starého náteru sa vrstva lepí na špachtľu a miesto aby ste povlak ľahko stiahli, začnete sa v tom patlať.

Podobný problém nastáva pri čistení alebo renovácii starého dreva chemickou cestou. Je jednoduché skriňa natrieť a čakať, až začne náter pôsobiť. Lenže týmto spôsobom nikdy nedosiahnete maximálnej účinnosti - vždy niečo zostanete v záhyboch, škárach a musíte pokračovať znova.

Pri pieskovanie dreva sa jemné abrazivo dostane všade - pojme nerovnosti, škáry, priehlbiny. Povrch prejdete raz a finálna úprava je hotová.

 

Pieskovanie plochy 15€/m2 + dohoda

 

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

  created by: Marek Sarvas - výroba stránok